Jak zůstat produktivní, když jediné, na co myslíte, je dovolená?

Teploty stoupají, a to znamená jen jedno, přichází léto! Slunce, moře, pláž, burácející vlny. Myšlenkami jsme už úplně někde jinde než v práci. Pokud se ani vy nedokážete plně soustředit na práci, každodenní povinnosti a jediné, na co myslíte, je letní dovolená, tak pro vás máme několik tipů, jak zůstat produktivní.

1. Vytvořte si odpočítávání a plánujte dopředu

Proč to funguje? Odpočítávání může pomoci zvládnout vaše nadšení a udržet vaši dovolenou v perspektivě.

Jak na to? Nastavte si v telefonu odpočítávání nebo si každý den škrtejte v kalendáři dny do dovolené. Toto vizuální připomenutí vám pomůže udržet si motivaci dokončit své úkoly, protože vidíte a cítíte, že zasloužené volno se brzy blíží. Kromě toho vám to může pomoci při plánování úkolů, které musíte stihnout do vaší dovolené. Udělejte si seznam všech úkolů, které musíte dokončit před odjezdem, a upřednostněte je.

 

2. Rozdělte si úkoly na menší kroky

Proč to funguje? Velké úkoly mohou být zdrcující a odstrašující, zvláště když jste myšlenkami na pláži.

Jak na to? Rozdělte své projekty na menší, zvládnutelné úkoly. Stanovte si pro každý den konkrétní cíle, které vám mohou usnadnit soustředění a poskytnout pocit, že jste během dne byli produktivní. Například místo přemýšlení nad dokončením celého projektu se zaměřte na dokončení jednotlivých částí.

 

3. Použijte techniku ​​„pomodoro“

Proč to funguje? Tato technika pomáhá udržovat soustředění a produktivitu rozdělením práce na intervaly s krátkými přestávkami mezi nimi.

Jak na to? Pracujte 25 minut, pak si udělejte 5minutovou přestávku. Po čtyřech cyklech si udělejte delší přestávku 15–30 minut. Během vašich krátkých přestávek si můžete dopřát snění o vaší nadcházející dovolené, můžete hledat inspiraci na pěkná místa, restaurace či kavárny ve vaší dovolenkové destinaci, což vám může pomoci uspokojit vaši touhu po toulání a poté se naplno věnovat práci.

 

4. Odměňujte se

Proč to funguje? Malé odměny vám mohou přinést motivaci a zpříjemnit pracovní den.

Jak na to? Stanovte si malé milníky a odměňte se, když jich dosáhnete. Dopřejte si po dokončení úkolu například oblíbené občerstvení, kávu, koláček nebo krátkou přestávku na prohlížení vaší dovolenkové destinace.

 

5. Spolupracujte s kolegy a nebojte se požádat o pomoc

Proč to funguje? Sdílení pracovní zátěže vám může usnadnit práci a zajistit, že úkoly budou dokončeny efektivněji.

Jak na to? Pokud je to možné, požádejte kolegy o pomoc. Ve skupině se pracuje lépe než samému. To může snížit váš stres a pomoci vám soustředit se na to, co je nejdůležitější.

 

Začleněním těchto tipů si udržíte produktivitu i při nadšení z přicházející dovolené. A můžete si užít dovolenou s čistým svědomím, že jste nenechali žádnou roli nedokončenou. Potom vám zůstane pouze čistá mysl a užívání si slunce na pláži.

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

 

See more articles in this category tipy dovolená produktivita
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více