Jarní detox: 5 tipů, které vám pomohou odstartovat jaro

Zima pomalu odchází a jaro už klepe na dveře. Se začínajícím jarním obdobím je prospěšná také detoxikace našeho organismu, která nás připraví na celý rok. Tady je pár rad, které vám s jarní očistou pomohou.

Vyhněte se těmto jídlům

Smažená jídla, polotovary či slazené nápoje. To vše chutná velmi dobře, ale všichni dobře víme, že taková strava není tím, čím bychom měli naše tělo zásobovat. Neposkytují dostatečný přísun živin a navíc zanášejí náš organismus. Pokud si je však dopřejeme jen občas, není to problém, horší je, pokud si svůj jídelníček bez nich neumíme představit.

Tekutiny jsou základ

Mnozí z nás během dne zapomínají na pitný režim. Tekutiny přijmou teprve tehdy, když pociťují žízeň, a tehdy je už pozdě. Tělo tento signál vysílá tehdy, když je organismus dehydratován. Důležité je organismus zásobovat tekutinami po celý den po menších dávkách, nikoli nárazově.

Skvělým nápojem jsou bylinkové čaje, které mají blahodárné účinky pro naše tělo. Navíc neobsahují chemii, která je ve slazených nápojích. Skvělou alternativou jsou i 100% ovocné šťávy, které jsou plné vitamínů a vlákniny.

Bez sladkostí a mlsání

Nutkavá chuť na pamlsky, ať už sladké, nebo slané, může být způsobena nedostatečnou hydratací organismu nebo nízkou hladinou cukru či hořčíku. Když vás přepadne chuť mlsat, sáhněte raději po sklenici vody, sušeném ovoci nebo celozrnném pečivu.

Méně masa, více zeleniny

Zelenina je plná vlákniny, která je při očišťování těla důležitá pro svůj vysoký obsah vlákniny. Také je skvělou alternativou místo přílohy. Pokud jste zvyklí konzumovat maso pravidelně, nevylučte ho úplně, ale postupně jej nahrazujte jinými rostlinnými bílkovinami.

Spánek, pohyb a psychická pohoda

Tyto tři body jsou a jdou ruku v ruce. Pohyb nám pomáhá zbavovat se toxinů a zlepšovat fyzickou kondici. Spánek je potřebný pro regeneraci našeho těla a také napomáhá psychické pohodě, která je při detoxu nutná. Proto si nezapomeňte najít čas na sebe.

Nezapomínejte, že detox není o hubnutí, ale o čištění našeho organismu. Proto nebuďte zklamaní, pokud se vám nepodaří zredukovat vaši hmotnost. Netřeba na to tlačit, důležité je, že se budete cítit ve svém těle dobře.

Přečtěte si další články z této kategorie: maso spánek pohyb tipy jídlo jaro zelenina detox pitný režim sladkosti
Další články

Strategie zvládání konfliktů nejen na školní půdě

Konfliktům se nevyhne nikdo, ani vaše děti. Místo toho, abyste...

Zjistit více
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více