Láska na dálku: Překážka, nebo příležitost?

Vztahy na dálku jsou často vnímány jako náročné a plné úskalí. Nicméně, vzdálenost nemusí být překážkou, která by vztah zničila. Naopak, může se stát příležitostí k jeho růstu a upevnění.

Proč vztahy na dálku fungují a na čem ztroskotávají?

Vztah na dálku může fungovat, pokud se oba partneři snaží komunikovat a plánují společný čas. Nejčastějším důvodem rozpadu vztahu na dálku je nedostatek komunikace. Komunikace je klíčem k úspěšnému vztahu, a to platí dvojnásob pro vztahy na dálku. Bez ní se mohou objevit nedorozumění a pocity osamělosti. Hned v závěsu zde máme starou známou žárlivost. Důvěra je základem vztahu a žárlivost může být destruktivní. Vztahy na dálku jsou zranitelné, protože partneři nemohou být fyzicky přítomni. Důvěra se navíc buduje jistý čas a vyžaduje určité situace, příležitosti, které nám mohou chybět, pokud nejsme u partnera.

A v neposlední řadě je to nedostatek společných plánů. Bez společných plánů a cílů se vztah na dálku může stát neudržitelným.

5 zásadních rad, jak si jej tedy udržet

1. Komunikujte pravidelně. Udržujte otevřenou a upřímnou komunikaci a sdílejte své pocity, obavy a radosti se svým partnerem. Určitě si najděte čas na společné videohovory, telefonáty nebo psaní zpráv.

2. Plánujte si společný čas. Naplánujte si, kdy se uvidíte, a snažte se to dodržet. Dnes už lze dělat online téměř vše. Sledování filmů, hraní online her, či dokonce společné vaření nebo běhání. Fantazii se meze nekladou, ohraničující je často spíše čas a jiné nepříznivé okolnosti.

3. Pracujte na budování a udržování důvěry mezi sebou. Důvěra je základem silného vztahu a pomáhá eliminovat žárlivost. Toto je ovšem běh na dlouhou trať a patří k nejtěžším a nejdůležitějším atributům zdravého vztahu. Jakéhokoli.

4. Hovořte o budoucnosti. Tímto způsobem můžete pracovat na společné vizi a udržet motivaci a závazek vůči vztahu. Může jít jen o menší plány do budoucna, krátkodobé, jako je dovolená či koupě společné věci.

5. Překvapujte se. Pošlete dáreček, fotku, nečekanou milou zprávu nebo zorganizujte společný zážitek.

Všechno má i své výhody. Co považují lidé za nejčastější výhody takového vztahu?

Je to jakýsi druh nezávislosti. Vztahy na dálku poskytují oběma partnerům příležitost růst jako jednotlivci a rozvíjet vlastní zájmy. Příjemné je i vzrušení z plánování návštěv a společných aktivit. Jelikož se partneři nemohou setkávat tak často, tato setkání jsou často intenzivnější a emocionálně bohatší. Je dokázáno, že páry na dálku dokáží efektivněji komunikovat. Není divu, museli se to časem jednoduše naučit a přizpůsobit se. Jiní zase uvádějí, že v takových vztazích si často více uvědomují hodnotu svého partnera.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

I když jsou vztahy na dálku náročné, nejsou nemožné. Úspěch závisí na vás, na kompatibilitě partnerů, schopnosti spolupracovat a růst společně.

See more articles in this category vztah láska tipy
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více