Máte doma prvňáčka? Víte, co všechno potřebuje na začátek školního roku?

První školní den není pro nikoho jednoduchý. A teď máme na mysli jak rodiče, tak samotné děti. U někoho doma se může ráno nést ve veselé atmosféře, jinde bude provázeno nejistotou a smíšenými pocity. Tak či onak, správné je se na nástup do školy připravit nejen psychicky, ale i fyzicky. 

Dítě bude potřebovat na začátek školního roku víc věci nebo pomůcek. Právě v tomto období se výdaje zvýší, ale když budete nakupovat opravdu rozumně a jen potřebné věci, určitě to zvládnete. Je třeba si uvědomit, že i školní potřeby se dělí do určitých kategorií. Tou absolutně nejzákladnější a pravděpodobně finančně nejnáročnější je školní taška. Její cena se pohybuje obyčejně od 50 eur výše, ale záleží na tom, jak jste nároční. Svět pohádek se připomíná a dítě touží často po motivu víly nebo auta. Při výběru ale dbejte na tvar a váhu tašky, aby už v prázdném stavu nezatěžovala dítěti zbytečně záda. 

Hygienické potřeby 

Balíček hygienických potřeb je ve škole velmi potřebný. Dítě tu tráví poměrně velký počet hodin, proto by hygienický balíček měl obsahovat: mýdlo, malou utěrku s ouškem na zavěšení, rolku toaletního papíru a jedno balení papírových kapesníků. Balíček potom průběžně podle potřeb doplňujte. 

Psací potřeby

Neodmyslitelným prvkem je pouzdro a jeho obsah uvnitř. Můžete se rozhodnout, jestli ho koupíte plně vybavený, nebo si jeho obsah dáte dohromady podle vlastních potřeb. Pravdou je, že prvňáci často ze začátku nepoužívají pero, ale jen tužku, přesto v pouzdře by určitě i tak neměly chybět: 2 ostrouhané tužky, pero, barvy, guma, ořezávátko, tupé nůžky a malé pravítko. Prvňáci píší i do speciálních sešitů, ale řada škol využívá množstevní slevy, proto se informujte, jestli je možné objednat sešity i přes ně. Pokud to není možné, škola vám poskytne informace o druzích sešitů pro vaše dítě. 

Výtvarná výchova

Balíček na výtvarnou výchovu obsahuje zpravidla asi nejvíc věcí. Radši obstarejte tyto předměty hned na začátku školního roku. Jako rodič se tak vyhnete zbytečným stresům, kdy vám dítě v neděli večer oznámí, že v pondělí ráno potřebuje 3 výkresy, pastelky a tuš. Na výtvarnou výchovu můžete s klidem koupit: výkresy A3 a A4, pastelky, nůžky, lepidlo, barevné papíry, tuš, vodové barvy, kulatý a plochý štětec, hadřík na štětce, nádoby na vodu k vodovým barvám a ochranný plášť (respektive staré tričko). 

Tělesná výchova a přezůvky

Standardně bude potřeba na tělesnou výchovu zajistit tenisky, ponožky, tepláky, tričko s krátkým i dlouhým rukávem a někdy i mikinu. Důležité jsou ve škole i přezůvky. V případě prvňáka se vyvarujte nestabilní obuvi, jako jsou pantofle, a vyberte některé z pevných přezůvek s gumovou podrážkou.

Záři se neodmyslitelně blíží, proto nezapomeňte dítěti vytvořit určitou ranní rutinu. Když ví, co ho čeká a jaký je postup přípravy do školy, eliminujete jeho i váš stres. 

See more articles in this category přezuvky prvňáček školní rok papírové utěrky mydlo škola
Další články

Vykašlat se na pořádek aneb Kam na výlet?

Možná to znáte i vy. Ráno vstanete, jdete do práce,...

Zjistit více

Slzy smutku i štěstí

Každé nově narozené miminko započne svůj život pronikavým pláčem. V...

Zjistit více

Z historie kapesníků

Ať zvednou ruku ti, kdo nepovažují kapesníky za samozřejmost. Jsou...

Zjistit více

Už jste si čistili svépomocí šperky?

Šperky se lidé už od nepaměti zkrášlují a je úplně...

Zjistit více