Tak toto jste o ženách určitě nevěděli!

O ženách se toho už napsalo, odvyprávělo i nazpívalo… Že prý těžko s nimi a ještě hůř bez nich, že prý jsou z Venuše, a říká se také, že jsou skvělé strategičky a panovnice. Přečtěte si s námi pár zajímavostí o tomto něžném pohlaví.

S podpatky nepřišly ženy

Je zajímavé, že podpatky jako první zviditelnili vysoce postavení muži. Až potom je začaly nosit i ženy. S příchodem revoluce v Evropě a severní Americe muži začínají od podpatků upouštět a ženy je naopak nosí čím dál tím více. Kdysi projevem mužnosti a vznešenosti, dnes sexy doplňkem svůdné ženy.

Hovoříme více než muži

Ženy průměrně řeknou až 20 000 slov za den. To je o 13 000 více než průměrný muž. Podle vědců z USA za to může vyšší hodnota proteinu Foxp2 v ženském mozku, který je známý i jako „jazykový protein“. Je též dokázáno, že ženy mají v průměru větší slovní zásobu, dokážou tvořit složitější větné konstrukce a jako děti začínají mluvit dříve než chlapci.

Ženy dokážou udržet tajemství

Ale v průměru jen dva dny. Dokazuje to výzkum pocházející z Chilské univerzity, který zjistil, že čtyři z deseti žen tajemství vůbec neudrží a dokážou si ho nechat pro sebe přibližně 47 hodin a 15 minut. Tento experiment vykonali na vzorku 3 000 žen ve věku 15 a 65 let. Z výukumu také vyplynulo, že alkohol je jakýmsi katalyzátorem a na vyzrazení tajemství stačí jedna dvě skleničky vína. Zajímavé je též to, že 27 % ze zkoumaných žen na tajemství úplně zapomnělo.

Nedáme se snadno oklamat

Naše intuice může být opravdu úžasná. Dokážeme dokonale číst řeč těla a říká se, že lépe vnímáme i tón hlasu. Samozřejmě to není vždy pravda a ženy se často v lidech mýlí… Ale v zásadě mají ženy skvělý „čich“ na lidi a takzvaný šestý smysl. Tím, že se ženy od útlého věku učí brát ohled na pocity druhých, se u nich zdokonaluje empatie. Od empatie je jen krůček k tomu, abyste si uvědomili a naslouchali svému tajnému našeptávači.

Krása – dar alebo prekliatie ⁠

Každá z nás chce být krásná a denně pro to dělá vědomě i nevědomě spoustu věcí. Jeden z britských výzkumů ukázal, že žena během dne myslí na svůj vzhled až devětkrát denně a většina žen na něj myslí hned ráno. Třetina žen přemýšlí o svém vzhledu ještě před spaním. Jiné výzkumy potvrdily, že ráno strávíme asi 15 minut rozhodováním, co si oblékneme. A hádejte, jak je to s balením na dovolenou. Doba, kterou strávíme přemýšlením o svém oblečení, se zde protáhne až na 52 minut.

V kabelce nosíme celý svet

Náplasti, hygienické kapesníčky, pera, rtěnky, krémy, balzámy, žvýkačky, gumičky, zrcátko, pilník, hřeben, léky nebo něco malého na zub. Rozhodně jsme neuvedli všechno. Je fascinující, že ženy s sebou pro jistotu nosí téměř vše možné i nemožné. Pro mnoho mužů je to spleť nepotřebných věcí a nejasností, ale žena se ve své kabelce většinou dokonale vyzná.

Věříme, že jste se něco nového dozvěděli a že jste se i trochu zabavili. Není samozřejmě možné tyto poznatky aplikovat na všechny ženy. Každá jsme individuální a určitě bychom mezi námi objevily spoustu odchylek. Nicméně, ruku na srdce, v čem jste se tak trochu našly?

See more articles in this category ženy zajímavosti
Další články

Jak připravit vepřovou panenku s bílými fazolemi? – video

Ukážeme si recept na jednoduchý oběd nebo večeři, která bude...

Zjistit více

Jak si vyrobit misku na ovoce? – video

Chcete mít doma svůj originální výtvor? Díky samotvrdnoucí modelovací hmotě...

Zjistit více

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více