Tip na knihu, se kterou si děti čtení zamilují

Každý rodič chce rozvíjet potenciál a inteligenci svého dítěte. Máme pro vás tip, jak tak učinit pomocí nové knihy od Harmony s názvem Zimní pohádky. Je psána speciálním písmem, které usnadní čtení i lidem s dyslexií. A tato kniha skrývá ještě jedno překvapení…

Takové Zimní pohádky jste ještě nečetli

V dnešní době je mnoho dětí, které mají problémy se čtením, a také z toho důvodu ho často odmítají. A to je velká škoda. I proto jsme se rozhodli pomoci těmto dětem a přicházíme s knižní novinkou s názvem Zimní pohádky. Každý příběh je psán speciálním písmem Dyscont. Vytvořil ho Martin Pyšný, který sám trpí dyslexií, a jeho problémy s učením ho motivovaly vytvořit písmo, které se čte o něco jednodušeji. 

Právě dyslexie je jednou z nejznámějších poruch, se kterou se rodiče v souvislosti s učením dětí setkávají. Jedná se o nejrozšířenější postižení v evropských zemích. Žáci, kterým byla tato porucha diagnostikována, mají obrovské problémy se čtením. Čtou pomalu, s chybami, zaměňují si písmena, některá slova musí doslova luštit. Ale čtení Zimních pohádek je doslova hračkou.

Provedou vás čtyřmi příběhy s krásnými ilustracemi. Poznáte zlobivého vojáčka, lišku a její novou kamarádku, sněhuláčka, kterému byla zima, a nakonec krále, kterému se splnil jeho velký sen. Navíc v knize najdete i jedno milé překvapení – společenskou hru s postavičkami z příběhů. Když dojdete do cíle, ocitnete se v zimním království. Další zajímavá dobrodružství můžete objevovat i na naší stránce v sekci Pohádky.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Začátky se čtením

Na otázku, kdy začít se čtením, je jednoznačná odpověď – kdykoli. Nejlépe od útlého dětství. Ke svým dětem promlouváme už od doby, kdy jsou ještě v bříšku. Dítě je od narození velmi vnímavé. Poslouchá, co říkáte, opakuje gesta a rozpoznává obrázky. Je dobré vnímat, jak děti reagují. Ptejte se na obrázky nebo si spolu vymýšlejte pokračování příběhu. Taková interakce s dítětem perfektně rozvíjí jeho kreativitu a posiluje váš vztah.

Proč je čtení důležité?

Pokud dítě posadíte před televizi, celou imaginaci za něj udělá filmový štáb. Když dítě čte (nebo mu je čtena kniha), samo si musí v představách vystavět krajinu, les, hory a postavy, které se v příběhu nacházejí. A právě to je to kouzlo čtení.

Knihy výborně rozšiřují slovní zásobu dítěte. Poznají slova, která doma možná ani nepoužíváte. Zjistí, že příběh má svůj začátek, jádro, závěr. Rovněž ve vyprávění svých vlastních příběhů budou mnohem zběhlejší. Čtení také zvyšuje empatii. Děti se vcítí do hrdinova příběhu a prožívají s ním jeho trápení a radosti. Faktem také je, že čtení zlepšuje prospěch. Kdo čte, má větší přehled, dokáže psát lepší slohy a mnohem flexibilněji reaguje zejména na jazykových hodinách.

Kde najdete Zimní pohádky?

Knihu Zimní pohádky můžete vyhrát na facebookovej stránce nebo na instagramovém profilu Harmony, a to každé pondělí až do konce ledna 2023. Nebo si ji stáhněte online na tvojeharmony.cz. Vidíme se v zimním království.

Přečtěte si další články z této kategorie: Vánoce pohádky zimní pohádky děti kniha čtení
Další články

Jak si vyrobit vánoční jmenovku z ubrousku? – video

Ke štědrovečernímu stolu by měla usednout celá rodinka. Abyste svým...

Zjistit více

„Já v podstatě jen udržuji pořádek, neuklízím,“ říká Mini Diamond blog – Silvia Škultéty

Mluvili jsme o začátcích blogování, efektivní práci, mateřství, péči o...

Zjistit více

Zdravé vánoční koláče, které si oblíbíte

Perníky, medvědí tlapky, linecké pečivo, štědrák… Tyto typické koláče, které...

Zjistit více