Venkovní aktivity, které se vyplatí během jara. Víte, co dělat a kam zajít?

Vonkajšie aktivity, ktoré sa oplatia počas jari. Viete, čo robiť a kam zájsť?

Zima postupně mizí a příchod jara nás láká vyjít ven a načerpat energii ze slunce. Česko se svojí rozmanitou krajinou a ohromující přírodní krásou nabízí řadu aktivit, které se dají dělat na jaře. Ať už jste vášnivý cyklista, turista nebo objevitel, naše krásné Česko má co nabídnout každému. V našem článku prozkoumáme některá z míst, kam se můžete vydat a co nejlépe využít jarní sezónu.

 

1. Turistika v Krkonoších 

Krkonošský národní park nabízí jedny z nejlepších turistických možností v České republice. Vystupte na vrchol Sněžky, nejvyššího vrchu země, nebo prozkoumejte síť chodníků vedoucích přes alpské louky a husté lesy.

 

2. Zážitková noc v domečku na stromě

Splňte si dětský sen a stravte noc či několik dní v domě na stromě. V Česku máte na výběr hned několik takových míst. Zažijte chvíle dobrodružství v náručí přírody. V Česku najdete Baráček na stromě nedaleko obce Varvažov, skleněný dům na stromě v Hrusicích, Treehouse v krásném lese na svazích Ještědského hřbetu nebo můžete jít prozkoumat první vyhlídkový posed v korunách stromů na Šumavě, který se nachází 3 km od městečka Volary.

 

3. Cyklistika v jihomoravské vinohradnické oblasti

Pro ty, kteří hledají adrenalin na dvou kolech, nabízí jihomoravská vinařská oblast mnoho možností. Prozkoumejte malebné vinice a kouzelné vesničky na kole. Okolí Mikulova a Lednicko-valtického areálu nabízí rovinatý terén jako stvořený pro pohodové jízdy s možností ochutnat místní vína po cestě.

 

4. Horská cyklistika v Národním parku České Švýcarsko

Pro dobrodružnější cyklisty nabízí Národní park České Švýcarsko členitý terén a ohromující scenérie. Nachází se tam cyklostezka kolem řeky Labe a můžete se vydat na malebnou trasu přes pískovcové skály, svěží lesy a rozmanité vesničky.

 

5. Turistika v Českém ráji

Český ráj je pro turisty skutečným rájem. Vyniká svými unikátními skalními útvary a středověkými hrady. Nenechte si ujít Prachovské skály, kde tyčící se pískovcové věže vytvářejí dramatickou krajinu jako stvořenou k objevování.

 

6. Během přes Prahu

Pokud bydlíte v Praze nebo jste tam na výletě a máte rádi běh, tak si určitě nenechte ujít scénický běh přes Letní Park, který se nachází v srdci Prahy. Nabízí panoramatický výhled na město a řeku Vltavu, ale zároveň i klidné prostředí pro váš běh.

Dalším skvělým místem k běhání v Praze je park Stromovka. Ten má síť chodníků, které se vinou přes zalesněné oblasti a kolem jezer.

 

Tak co, kterou venkovní aktivitu zvolíte vy?

 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

See more articles in this category výlet jaro zážitek
Další články

5 zajímavých míst na světě pro nadšence magie a kouzel

Ve světě, který se často řídí logikou a rozumem, existují...

Zjistit více

7 tipů na filmy, se kterými zažijete kouzelné okamžiky

V tomto článku se vydáme na filmovou cestu plnou magie....

Zjistit více

Jak si vyrobit balzám na rty? – video

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že si vyrobíte vlastní...

Zjistit více