5 tipů, jak využít kosmetické utěrky

Většina lidí si kosmetické utěrky zvolí jako praktickou náhradu za látkové kapesníky. Někdo možná upřednostňuje některá dekorativní balení a doplňuje nimi svůj útulný interiér. S trochou kreativity ale můžete s těmito pomocníky vytvořit třeba pěkný dárek nebo si zdokonalit váš make up! Jak na to?

Výroba svíčky s vlastním potiskem

Dekorativní svíčka je ideálním dárkem (nejen) pro babičku nebo dědečka. Můžete ji ozdobit například fotografií celé rodiny nebo vlastnoruční kresbou vašich dětí. A výroba takové svíčky nezabere déle než 10 minut. Potřebovat budete jen svíčku o větším průměru, izolepu, kosmetický kapesníček, pečicí papír a fén.

Pokud chcete na svíčku nanést fotografii nebo libovolný obrázek, přilepte jednu kosmetickou utěrku izolepou na papír a vytiskněte na ni požadovaný vzor. Pro vlastní kresbu jednoduše pokreslete (vy nebo vaše děti) kosmetickou utěrku barevnými fixy (ale opatrně, abyste utěrku neroztrhli). Následující postup je stejný jako u tisknutého obrázku.

Vzor nebo obrázek z kosmetické utěrky vystřihněte a opatrně z kapesníku odstraňte spodní vrstvu. Poté přiložte obrázek na svíčku a zabalte ji do pečicího papíru tak, aby ji celou obepínal. Pečicí papír na zadní straně pevně chyťte do jedné ruky a druhou rukou rovnoměrně fénujte, dokud se na papíru nebudou objevovat mokrá místa. Vosk se začne roztápět a obrázek se se svíčkou spojí. Až bude veškerá část kapesníku s obrázkem spojená, dáreček je hotový.

Obrana před spadanými kousky očních stínů

Milovnicím třpytivých očních stínů nabízíme tuto vychytávku. Než si začnete vyhrávat s jejich nanášením, pod oko si na tvář přiložte jednu kosmetickou utěrku. Zachytí veškerý nepořádek, který by vám jinak zanechal třpytivý lesk nejen na očích.

Zdroj foto: beautymnl.com

Dekorativní třešňové kvítky

Máte-li rádi rozkvetlé koruny stromů a nechce se vám čekat až do jara, vyrobte si vlastní větvičky s třešňovými květy. Připravte si základní pomůcky – kosmetické kapesníky, nůžky, pravítko, větvičky stromu a stuhu v podobě umělých lístků.

Jako první si nastříhejte stuhu na 12 cm dlouhé proužky. Kosmetické kapesníky vystříhejte do velikosti 6,5 x 7,5 cm. Vytvořte si hromádky po 5 kouscích takto nastříhaných kapesníků. Hromádky několikrát přeskládejte sem a tam, jako byste dělali vějíř. Střed vzniklého proužku z kapesníků po obou stranách nastřihněte a zavažte stuhou tak, že vám bude pasovat do připravených nástřihů (viz obr.). Dále už jen rozložte vrstvičky kapesníčků a vytvořte kvítek, který následně můžete přivázat k větvičce.

Pokud máte bílé kapesníčky, obarvěte kvítky růžovou křídou. Nakonec dejte větvičky do vázy a užívejte si dekorativního výsledku, který nemusíte ani zalévat, a přesto nikdy neuvadne!

Zdroj foto: happyhappynester.com

Pomocník pro matný vzhled vaší rtěnky

Chcete vaše rty zdokonalit matným vzhledem? Postup je velmi jednoduchý. Oddělte od sebe vrstvy kosmetické utěrky a jednu z nich si přiložte na rty zkrášlené oblíbenou rtěnkou. Štětečkem naneste přes vrstvu utěrky trochu transparentního pudru. Nakonec už jen zkontrolujte výsledný efekt.

Zdroj foto: beautymnl.com

Čištění pleti

Problematická T-zóna, tedy čelo, nos a brada, je strašákem mnohých žen. Pokud se vaše pleť obecně více mastí, během dne můžete přebytečný maz a pot jemně setřít kosmetickým kapesníkem, který je schopný dokonale odstranit nežádoucí lesk. Pomoci si můžete i při nanášení make upu. Jemné setření kapesníkem odstraní přebytečný nános na tvářích i na čele.

A co s krabičkou?

Krabičku si můžete vlastnoručně ozdobit. Použijte například rukáv ze starého pleteného svetru – odstřiženou stranu rukávu svažte gumičkou k sobě a oblečte krabičku do parády. V prázdné krabičce poté můžete skladovat cokoliv, fantazii se meze nekladou.

 

Přečtěte si další články z této kategorie: diy tipy inspirace kosmetické utěrky tvořivost
Další články

Už jste si čistili svépomocí šperky?

Šperky se lidé už od nepaměti zkrášlují a je úplně...

Zjistit více

Znáte účinky bambuckého a avokádového másla?

Snažit se žít kvalitnější a zdravější život je dnes „in“....

Zjistit více

Inspirujte se: 10 designů koupelny

Jaká je vaše vysněná koupelna? S obrovskou volně stojící vanou...

Zjistit více

Infografika: Skládání ubrousků na dětskou oslavu

Bude mít vaše dítě narozeniny a chystáte se mu připravit...

Zjistit více