5 tipů, jak využít kosmetické utěrky

Většina lidí si kosmetické utěrky zvolí jako praktickou náhradu za látkové kapesníky. Někdo možná upřednostňuje některá dekorativní balení a doplňuje nimi svůj útulný interiér. S trochou kreativity ale můžete s těmito pomocníky vytvořit třeba pěkný dárek nebo si zdokonalit váš make up! Jak na to?

Výroba svíčky s vlastním potiskem

Dekorativní svíčka je ideálním dárkem (nejen) pro babičku nebo dědečka. Můžete ji ozdobit například fotografií celé rodiny nebo vlastnoruční kresbou vašich dětí. A výroba takové svíčky nezabere déle než 10 minut. Potřebovat budete jen svíčku o větším průměru, izolepu, kosmetický kapesníček, pečicí papír a fén.

Pokud chcete na svíčku nanést fotografii nebo libovolný obrázek, přilepte jednu kosmetickou utěrku izolepou na papír a vytiskněte na ni požadovaný vzor. Pro vlastní kresbu jednoduše pokreslete (vy nebo vaše děti) kosmetickou utěrku barevnými fixy (ale opatrně, abyste utěrku neroztrhli). Následující postup je stejný jako u tisknutého obrázku.

Vzor nebo obrázek z kosmetické utěrky vystřihněte a opatrně z kapesníku odstraňte spodní vrstvu. Poté přiložte obrázek na svíčku a zabalte ji do pečicího papíru tak, aby ji celou obepínal. Pečicí papír na zadní straně pevně chyťte do jedné ruky a druhou rukou rovnoměrně fénujte, dokud se na papíru nebudou objevovat mokrá místa. Vosk se začne roztápět a obrázek se se svíčkou spojí. Až bude veškerá část kapesníku s obrázkem spojená, dáreček je hotový.

Obrana před spadanými kousky očních stínů

Milovnicím třpytivých očních stínů nabízíme tuto vychytávku. Než si začnete vyhrávat s jejich nanášením, pod oko si na tvář přiložte jednu kosmetickou utěrku. Zachytí veškerý nepořádek, který by vám jinak zanechal třpytivý lesk nejen na očích.

Zdroj foto: beautymnl.com

Dekorativní třešňové kvítky

Máte-li rádi rozkvetlé koruny stromů a nechce se vám čekat až do jara, vyrobte si vlastní větvičky s třešňovými květy. Připravte si základní pomůcky – kosmetické kapesníky, nůžky, pravítko, větvičky stromu a stuhu v podobě umělých lístků.

Jako první si nastříhejte stuhu na 12 cm dlouhé proužky. Kosmetické kapesníky vystříhejte do velikosti 6,5 x 7,5 cm. Vytvořte si hromádky po 5 kouscích takto nastříhaných kapesníků. Hromádky několikrát přeskládejte sem a tam, jako byste dělali vějíř. Střed vzniklého proužku z kapesníků po obou stranách nastřihněte a zavažte stuhou tak, že vám bude pasovat do připravených nástřihů (viz obr.). Dále už jen rozložte vrstvičky kapesníčků a vytvořte kvítek, který následně můžete přivázat k větvičce.

Pokud máte bílé kapesníčky, obarvěte kvítky růžovou křídou. Nakonec dejte větvičky do vázy a užívejte si dekorativního výsledku, který nemusíte ani zalévat, a přesto nikdy neuvadne!

Zdroj foto: happyhappynester.com

Pomocník pro matný vzhled vaší rtěnky

Chcete vaše rty zdokonalit matným vzhledem? Postup je velmi jednoduchý. Oddělte od sebe vrstvy kosmetické utěrky a jednu z nich si přiložte na rty zkrášlené oblíbenou rtěnkou. Štětečkem naneste přes vrstvu utěrky trochu transparentního pudru. Nakonec už jen zkontrolujte výsledný efekt.

Zdroj foto: beautymnl.com

Čištění pleti

Problematická T-zóna, tedy čelo, nos a brada, je strašákem mnohých žen. Pokud se vaše pleť obecně více mastí, během dne můžete přebytečný maz a pot jemně setřít kosmetickým kapesníkem, který je schopný dokonale odstranit nežádoucí lesk. Pomoci si můžete i při nanášení make upu. Jemné setření kapesníkem odstraní přebytečný nános na tvářích i na čele.

A co s krabičkou?

Krabičku si můžete vlastnoručně ozdobit. Použijte například rukáv ze starého pleteného svetru – odstřiženou stranu rukávu svažte gumičkou k sobě a oblečte krabičku do parády. V prázdné krabičce poté můžete skladovat cokoliv, fantazii se meze nekladou.

 

See more articles in this category diy tipy inspirace kosmetické utěrky tvořivost
Další články

Už jste si čistili svépomocí šperky?

Šperky se lidé už od nepaměti zkrášlují a je úplně...

Zjistit více

Znáte účinky bambuckého a avokádového másla?

Snažit se žít kvalitnější a zdravější život je dnes „in“....

Zjistit více

Inspirujte se: 10 designů koupelny

Jaká je vaše vysněná koupelna? S obrovskou volně stojící vanou...

Zjistit více

Zajímavé držáky na ubrousky

Ubrousky nejsou jen praktickým doplňkem stolu, ale i dekoračním. Různé...

Zjistit více