Inspirujte se: 10 designů koupelny

Jaká je vaše vysněná koupelna? S obrovskou volně stojící vanou a množstvím prostoru, nebo vám na každodenní očistu stačí účelně zařízených pár metrů čtverečních se sprchou? Z našich deseti stylů koupelny nebudete mít problém si vybrat.

Minimalistická

Neutrální obklady, nábytek jednoduchých proporcí a čistota zhmotněná do bílé barvy. Minimalistická koupelna je jako stvořená pro ty, kteří vědí, že dívat se na barevné obklady by je velmi rychle omrzelo. Akcent přinášejí jedině (barevné) doplňky. A protože minimalismus jde ruku v ruce s recyklací, nesmějí v takové koupelně chybět odpadkové koše na separování, mezi kterými má své místo i nádoba na roličky z toaletního papíru.

Zdroj foto: Ikea

S vkusem designerských velikánů

Sanitární zařízení, obklady a doplňky mohou nést jméno a rukopis světoznámého designera, stačí jen navýšit rozpočet, který na zařízení koupelny máte. Velikání designu spojují své zkušenosti s výrobci sanity i obkladů a propůjčují výrobkům své jméno. Kdo by přece nechtěl mít doma krásné kousky od Philippa Starcka, Patricie Urquiolové, Antonia Citteria nebo Marcela Wanderse?

Zdroj foto: Ragno

V přírodním stylu

Středomořský vánek s sebou přináší barvu mléka, smetany, oliv, terakoty a přírodní materiály – bavlněné a lněné utěrky, koše na spodní prádlo z mořské trávy, juty nebo proutí a kartáčky s přírodními štětinami. Roličky toaletního papíru uložené ve vyzděných nikách nebo v dřevěných policích, všem na očích, se stanou další vítanou dekorací.

Zdroj foto: Urbanara

Glamour

Pravá dáma si potrpí na vůni v každé místnosti. A také ví, že výrobci toaletního papíru vůni aplikují jen na roličku a samotný papír není parfemovaný, takže v obchodě klidně sáhne i po parfemovaném výrobku. V glamour koupelně ho ovšem raději nenápadně skryje. Pozornost zde na sebe přece jen strhávají lesklé obklady, umyvadlo působící jako šperk a zrcadlo v masivním kovovém rámu.

Zdroj foto: Maison Valentina

Vintage design

Pohodlná vana na nožičkách jako ze starých filmů? Ve vintage koupelně ji doplňte starožitnostmi, fotografiemi v rámech, plakáty a různými flaštičkami a flakóny. Vintage oslavuje retro a patinu, a pokud je pojmete vkusně, taková koupelna bude působit nadčasově. Kam v ní s kosmetickými utěrkami? Například i do vlastnoručně ozdobeného zásobníku na utěrky.

Zdroj foto: Original Style

Pánská

Luxusní sprcha, která se promění na koncertní sál díky aplikaci pro mobilní zařízení, vana s reproduktorem v těle přeměněná na rezonanční komoru, smart toaleta s vyhřívaným sedadlem a bezdotykovým splachováním díky senzoru, sprchová hlavice se světelnými efekty nebo zrcadlo, které vás informuje o počasí venku – smart koupelna pro pány je nabitá high tech novinkami. Chybí už jen robot, který za vás odvine kousek toaletního papíru.

Zdroj foto: Meir Australia

V lounge stylu

Koupelna jako obývací pokoj nebo lounge salónek? Díky pohovkám, chaise lounge křeslům nebo kobercům od něj má už jen kousek. Dojem doplní živé květy v květináčích nebo vázách, stojící podlahové lampy a obrazy. Tento styl určitě poznáte z koupelen luxusních hotelů a můžete ho bez větších výdajů přenést i k sobě domů, pokud na to, samozřejmě, máte prostor.

Zdroj foto: Burgbad

Zenová

Pokud se má vaší koupelny dotknout filozofie zen, zařiďte ji tak, aby v ní nic nerozptylovalo mysl. Přispěje k tomu paleta zemitých barev a tlumených tónů s decentním kontrastováním, nábytek jednoduchých forem a vhodně vybrané a umístněné osvětlení. I výběr sanity podléhá japonské estetice. Pro správnou rovnováhu umístěte do zenové koupelny všech pět asijských prvků – oheň, vodu, zemi, vzduch a kov.

Zdroj foto: Ariana

Fitness design

Trendy hlásají, že kromě tělesné hygieny dostává koupelna i další důležitou úlohu a přebírá novou funkci. Aktivní životní styl do ní přinášejí žebřiny, které je možné použít i na sušení ručníků nebo jako lavici na cvičení. Na výstavě Salone del Mobile v dubnu 2018 (která vyhlašuje největší interiérové trendy) byl představený koncept Gym Space od Scavolini, který ukazuje, že pojmy fitness a wellness mají své průniky i v interiérech.

Zdroj foto: Scavolini

V barvě roku

Barvou roku 2019 je podle společnosti Pantone teplý odstín korálové růžové s označením PANTONE 16-1546. Odborníci ho nazvali Living Coral. V koupelně si korálová barva najde své místo nejen v podobě doplňků, ale také například jako dominantní barva stěn. V takto zařízené místnosti budete mít léto každé ráno po probuzení.

Zdroj foto: We are colour

See more articles in this category domácnosť tipy koupelna inspirace design
Další články

Už jste si čistili svépomocí šperky?

Šperky se lidé už od nepaměti zkrášlují a je úplně...

Zjistit více

Znáte účinky bambuckého a avokádového másla?

Snažit se žít kvalitnější a zdravější život je dnes „in“....

Zjistit více

5 tipů, jak využít kosmetické utěrky

Většina lidí si kosmetické utěrky zvolí jako praktickou náhradu za...

Zjistit více

Barva ovlivňuje chuť k jídlu

Určitě si také rádi prohlížíte časopisy s různými recepty a...

Zjistit více