Ano, být „single“ je v pořádku

Každý z nás už alespoň jednou určitě slyšel otázku „Kdy si najdeš přítele/přítelkyni?“/„Kdy budou babičkou?“/„Proč jsi sám/sama?“ ať už od rodiny, přátel nebo známých lidí. Zejména rodina na nás vyvíjí tlak, abychom si co nejdříve našli partnera a založili rodinu. Do statusu „single“ lidí by se však neměl nikdo jiný míchat, jen oni sami. V našem článku se dozvíte, proč být chvíli „single“ není na škodu, ale právě naopak.

V životě každého člověka přijde chvíle, kdy potřebuje být sám. Možná to tak právě v tom momentě necítí, ale potom, když se zpětně ohlédne, je za to vděčný. Proto pokud jste právě teď nezadaní a nejste úplně šťastní, tady je pár tipů, proč se z toho můžete těšit.

Zjistíte, co doopravdy chcete 

Než se dostanete do šťastného fungujícího vztahu, musíte být spokojeni s tím, kým jste. Pro naši psychickou pohodu je důležité zjistit, co od života chceme a co je důležité pro náš osobní úspěch a růst. Ve vztahu k tomu možná není tolik prostoru a někdy se více přizpůsobujeme ostatním a nenásledujeme svá vlastní přání a cíle. Využijte tento čas k tomu, abyste se nad tím zamysleli. Sepište si to a občas se ke svým myšlenkám ohledně cílů vraťte. Změnilo se něco? Nebo jsou vaše představy o budoucnosti stále stejné?

Rozvíjejte svoji osobnost

Je dokázáno, že déle nezadaní lidé jsou soběstačnější než lidé ve vztahu. Více se vyvíjejí a rostou jako individuality. Více se učí o své osobnosti a jsou cílevědomí. Nyní máte prostor věnovat se něčemu, co jste chtěli už dříve, ale ve vztahu k tomu nebyl čas nebo jste upřednostnili spíše partnera a jeho potřeby. To je sice hezké, ale uvědomte si, že nyní můžete věnovat veškerou pozornost sobě. Vzdělávejte se, ať jste v jakémkoli věku, dělejte věci jinak, zkoušejte stále nové a nové věci. Pokud vám však občas bude chybět pocit zamilovanosti, stačí, když si najdete činnost, do které se jednoduše zamilujete. Váš mozek tehdy začne produkovat chemikálie jako při zamilování. Také můžete zapracovat na vašem sebevědomí, protože jen tehdy přijmete své „já“ se všemi dobrými i horšími stránkami vaší osobnosti. Jednoduše, máte čas rozvíjet se jakýmkoliv směrem, tak toho využijte ve svůj prospěch.

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

Sám sobě páne

Další výhodou je, že se nikomu nemusíte přizpůsobovat ani hledat kompromisy. Jste sám sobě pánem a můžete si život užívat nejvíc, jak umíte a chcete. Máte spoustu volného času, můžete cestovat, poznávat nová místa a nové lidi. 

Většina lidí si myslí, že skutečně šťastní mohou být jen tehdy, mají-li po svém boku tu pravou nebo toho pravého, ale ani to není zaručeno. Šťastné nás mohou udělat i jiné věci, například práce, kterou máme rádi, různé záliby, chvíle strávené s kamarády nebo jen se sebou. Čas, kdy jste „single“, je třeba si užívat stejně jako ten, když jste zadaní.

Přečtěte si další články z této kategorie: vztahy single
Další články

Strategie zvládání konfliktů nejen na školní půdě

Konfliktům se nevyhne nikdo, ani vaše děti. Místo toho, abyste...

Zjistit více
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více