Jak se stát ženou, jakou chcete být?

Máte ve svém životě vzory a ikony, kterým se chcete podobat? Mohou to být celebrity, lidé z vašeho okolí, mohou to dokonce být fiktivní postavy. Není nic špatného na tom, když najdete inspirativní osobu, z níž si chcete brát příklad. Když však přijde na lámání chleba, jak se říká, přichází na řadu tvrdá práce a soustředění. S našimi tipy se určitě můžete posunout, kam chcete a potřebujete.

Kde děláme chyby?

Začneme tím, kde my, ženy, nejčastěji děláme chyby, přes které se neumíme dopracovat ke svým cílům. Nejčastější chybou je, že máme výmluvy. Nejdu cvičit, protože prší. Nenaučím se cizí jazyk, protože už jsem stará. Tento recept nedám, je moc náročný… A vůbec, kdo by to jedl? 

Další velmi častou chybou je víra, že vše ostatní má před námi přednost. Věříme, že si nezasloužíme strávit čas samy se sebou. 

Vinu svalujeme na “nesprávnou chvíli”. Teď nemám dostatek peněz. Udělám to, až budu mít méně práce. Půjdu tam, až zhubnu… Ta “správná” chvíle nastane tehdy, když si ji sami vytvoříme. A to tak, že to jednoduše uděláme, že prostě začneme. 

Jak to můžeme napravit? 

Asi nejdůležitější otázkou je, jakou ženou vlastně chcete být? Ujasněte si odpověď a nechte se jí řídit, když budete ve svém životě dělat různá rozhodnutí. Příliš často máme jasno v tom, co nechceme – mít vrásky, nebýt respektovaná, být chudá atd. Důležitější ale je, abychom měli jasno v tom, co chceme – být matkou, být finančně nezávislá, zdravá, zastávat vedoucí pozici atp. I když si možná nejste jistá, jak se tyto vaše tužby zhmotní, máte-li v nich jasno, život, který hledáte, se s velkou pravděpodobností objeví. 

Naučte se říkat ne. Zejména v práci vám to ušetří spoustu času a energie. Místo čtení mailů po víkendech se budete moct věnovat rodině nebo sobě. I vy si přece potřebujete dobít baterie a víkendy či jakékoliv volné chvíle jsou na to ideální. 

Věřte si. Věřte si ještě víc. Jakmile si začnete věřit, že bez ohledu na to, co vám život přinese, bez ohledu na to, jak se vaše budoucnost bude vyvíjet, můžete se postavit na vlastní nohy, vaše nejistota snáze ustoupí. 

Neporovnávejte se. Snadno byste se tak mohli zacyklit v myšlenkách, že nejste dost dobrá. Nikdo dosud nevymyslel definici nejlepší ženy a nejúžasnějšího člověka. Soustřeďte se na sebe. Srovnávání se s jinými může někoho naopak motivovat. Jiného však pořádně zbrzdí.

Investujte do vzdělání. Nové dovednosti jsou cenné a nikdo vám je nemůže sebrat. S každou novou inspirací jste i vy zajímavější a šťastnější. Čtěte, experimentujte v kuchyni, najděte si nový kurz, změňte svou rutinu. To vše vám pomůže k vašemu lepšímu a sebevědomější já. 

Odběr novinek

Zadejte svůj e-mail a užijte si všechny rady, tipy a novinky.

Zadejte prosím platný e-mail
Před odesláním musíte souhlasit

A když už jsme u vzdělávání. Věděli jste, že existují kurzy pro ženy, jak se stát lepší ženou? Obsahem takových kurzů je snaha naučit ženy lépe komunikovat, rozvíjet se, pečovat o svůj vzhled a podobně. Pokud je to pro vás inspirativní, směle do toho. Pamatujte však, že už teď jste úžasné takové, jaké jste.

See more articles in this category tipy ženy
Další články

Tipy pro stanovení work-life balance a předcházení vyhoření v práci

V dnešním rychlém a mimořádně digitálně propojeném světě se hranice...

Zjistit více

Jak si vyrobit obal na knihu? – video

Hurá, začíná dovolenkové období, na které jsme se tak dlouho...

Zjistit více

6 tipů na letní víkendové aktivity

Letní víkendy nabízí ideální příležitost k vyhřívání se v teplém...

Zjistit více