Poznejte 6 způsobů, jak si užít zimu

Oblíbené křeslo, kniha a teplý jablečno-skořicový čaj – kombinace, proti které nejde v zimě nic namítat. Když jsme ale už dlouho doma, je třeba myslet i na pohyb. Nejenže představuje dynamickou změnu ve fádní zimní každodennosti, ale je také velkým životabudičem. Seznamte se se šesti způsoby, jak si zlepšit náladu a udělat něco pro své zdraví i v zimě.

Sáňkování

Sáňkování je jen pro děti? Omyl! Vraťte se do dětství a vzpomeňte si, jak jste s radostí nasedli a spustili se z kopce. Vezměte přátele a zažijte zábavu, jakou jste si už dlouho neužili. Pro co největší bezpečnost se stále doporučuje dostatečné oblečení, ale také helma a vyhýbání se kopcům nedaleko silničních komunikací.

Bruslení

Jednou z oblíbených zimních aktivit je bruslení. I v případě, že není povolené shromažďovat se na veřejných prostranstvích, stále jde v přírodě najít místa, na kterých se dá bruslit. I zde platí, že je potřeba mít pokrývku hlavy. Pokud jdete bruslit s dětmi, nedovolte jim žvýkat žvýkačku nebo jíst sladkosti.

Lyžování a snowboardování

Lyžováním si nezlepšíte jen náladu. Zpevníte si svalstvo dolních končetin a procvičíte srdíčko. Právě pozitivní vliv na kardiovaskulární systém se považuje za největší výhodu tohoto zimního sportu. To stejné platí i pro snowboarding.

Běžkování

Pro milovníky méně adrenalinových zážitků nabízí zima aktivity jako běžkování. Stačí najít malý kousek přírody, vzít běžky a nechat se okouzlit zimní přírodou, přitom ale stále dokážeme mít pocit, že jsme pro své tělo něco udělali. Výhodou běžkování je hlavně to, že pokud jde o věk nebo pohyblivost, neklade žádná omezení.

Curling

Vždy vás fascinoval sport, při kterém se metlou zametá led? Jde o curling, který vznikl v 16. století ve Skotsku. Stojí proti sobě dva čtyřčlenné týmy, které mají osm kamenů. Snaží se je dostat z jednoho konce dráhy do kruhů na tom druhém tak, aby se dostaly co nejvíc do středu, nebo aspoň blíže než ten soupeřův. Pokud rádi zkoušíte nové věci a máte rádi kolektivní sporty, rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

Přečtěte si další články z této kategorie: tipy zima sáňkování bruslení lyžování curling
Další články

Strategie zvládání konfliktů nejen na školní půdě

Konfliktům se nevyhne nikdo, ani vaše děti. Místo toho, abyste...

Zjistit více
Zdravé a chutné desiaty pre vaše deti - ľahko a rýchlo

Zdravé a chutné svačiny pro vaše děti – lehce a rychle

Přicházejí školní dny a spolu s nimi největší rodičovské dilema...

Zjistit více
Ako si vyrobiť podložku pod myš?

Jak si vyrobit podložku pod myš? – video

Obklopovat se ve svém pracovním prostředí něčím příjemným a pěkným...

Zjistit více