Prostíráme na romantickou večeři

Bytem se pomalu line vůně čerstvě uvařeného jídla a hraje příjemná hudba, zatímco v přítmí se mihotají plamínky zapálených svíček na slavnostně prostřeném stole. I tak mohou vypadat chvíle strávené s vaším partnerem – ať už při významném okamžiku, jakým je výročí svatby, datum prvního setkání, nebo jen jako milé překvapení a zpříjemnění pátečního večera.

Romantika v jídlech

Až 50 % lidí podle průzkumu považuje večeři za romantickou, pokud je inspirovaná italskou nebo středomořskou kuchyní. Viníkem jsou částečně nejspíš klasické romantické filmy, ale trocha pravdy na tom přece jen bude. Středomořská jídla jsou obecně poměrně odlehčená a jdou ruku v ruce se sklenkou červeného vína. Naopak jako nejméně „romantickou” lidé považují kuchyni asijskou, francouzskou a mexickou.

Co tedy považovat za vhodnou volbu k večernímu hodování? Samozřejmě byste měli primárně zvolit jídlo, na kterém si pochutnáte jak vy, tak i váš partner. Výběr specifické kuchyně opravdu nehraje až takovou roli. Pokud rádi vaříte, vsaďte na jistotu a nepouštějte se do nových kombinací nebo příliš složitých jídel, která by mohla skončit spíše nepříjemným zážitkem. Možná přijde vhod nechat si jídlo dovézt – zbavíte se tak starostí ohledně přípravy jídla a získáte více energie k příjemně strávenému večeru.

Základní výzdoba stolu

Pokud jste ráda ženou v domácnosti a záleží vám i na vytvoření správné atmosféry, zkuste ozdobit stůl pomocí různých klasických doplňků. Stůl proložte středovým pásem, který se perfektně hodí především na dlouhé, hranaté stoly. Středový pás tak může nahradit i klasické prostírání. Není pravidlem, že má být součástí prostřeného stolu jen o svátcích – nebojte se použít ho ve chvíli, jakou je právě společná večeře.

Do středu stolu postavte vázu s květinou, která nebude překážet ve výhledu, nebo ozdobte celý středový pás okvětními lístky. Dejte si záležet na správném prostření stolu, rozložení příborů, talířů a nezapomeňte ani na skleničky na víno. Královnou prostřeného stolu je hlavně červená barva. Proč? Nejen, že červená je symbolem vášně a romantiky, ale výrazně povzbuzuje také chuť k jídlu.

A co s ubrousky?

Abyste se v průběhu večera nemuseli stále zvedat od stolu, naaranžujte předem i ubrousky – buď na připravené talíře, nebo z nich udělejte kapsičku pro příbory. Fantaziím se meze nekladou.

Uvolnění při svíčkách

Večeře při svíčkách je romantická až pro 58 % lidí. A není divu, plamen svíček udělá mnoho a pomůže vám se nejlépe uvolnit. Atmosféru podtrhněte tlumeným světlem, zatopte v krbu, pusťte poklidnou hudbu a užívejte si vytvořeného útulna.

Vlastní přístup

Každý má samozřejmě ve vztahu jiné potřeby a názor na společně strávené chvíle. Podstatou je si občas na takové chvíle najít čas, protože pomáhají utužit vztah a obnovit pouto, které se možná ve shluku a stresu z okolí postupně narušuje. Společné večeře nabízejí ideální možnost podělit se o nové zážitky, nápady, ale i problémy. A i kdyby partner neoceňoval vámi připravené dokonalé romantické prostředí, pamatujte, že láska přece prochází také žaludkem:).

Další články

Vytvořte si luxusní výzdobu z papírových ubrousků

Sváteční období se pomalu vkrádá do našich domácností. Atmosféra sílí,...

Zjistit více

Zatočte s viry: Ochránce imunity hledejte v přírodě

Podzim se letos velmi netrpělivě přihlásil o slovo. Léto pořádně...

Zjistit více

Získejte z levandule to nejlepší

Poslední léta zaznamenáváme jakýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkům....

Zjistit více

Už jste si čistili svépomocí šperky?

Šperky se lidé už od nepaměti zkrášlují a je úplně...

Zjistit více