Svatební výzdoba podle trendů na rok 2019

Plánování svatby umí zabrat množství času. Vždyť v tento výjimečný den by mělo být vše dokonalé. Pokud tato důležitá životní událost čeká tento rok i vás, nenechte si ujít naše tipy na svatební výzdobu podle aktuálních trendů.

Barva jako základ

Jednou z prvních věcí, kterou nevěsta řeší v rámci organizování svatby, je barva výzdoby. Ve vybraném odstínu se potom nesou svatební dekorace, doplňky, ale i prostírání stolů. Společnost Pantone Color Institute vyhlásila barvu roku 2019 živou korálovou. Výrazný odstín „Living Coral“ ale nemusí sednout každému. Teplý odstín „Spiced Honey”, který tento rok zase propagovala společnost AkzoNobel, je podobný karamelu a ideálně se hodí na podzimní nebo zimní svatbu.

Jarní a letní svatba se mohou nést v mentolově zelené barvě, která zažívá svůj comeback. Na odvážné nevěsty čeká černá barva v podobě svícnů, ubrousků a příborů, nebo měděné akcenty.

Květinová výzdoba

Zeleň jako přírodní prvek nesmí na svatbě chybět. Minulý rok byly hitem květinové obruče na stěně a nadrozměrné věnce, tento rok jsou v kurzu visící abstraktní květinové instalace a kruhy nahradily polokruhy. Ke slovu se dostávají i listnaté rostliny, které se hodí k dekoraci dlouhých stolů, ideálně jako volně padající, případně tvoří zelené oblouky nad vchodem do dějiště obřadu.

Nevěsty by ale měly mít na paměti, že i když visící květiny vypadají skvěle, prostor by měl být přizpůsobený na jejich zavěšení. Svatební magazíny také hlásají, že v roce 2019 budou nejoblíbenějšími květinami na svatbách jiřiny.

Zdroj foto: gingerray.co.uk

Náš tip:

Vsaďte na přírodní dekorace podle ročního období a nezapomeňte sladit květy s ubrousky. Na jarní svatbu se hodí paleta odstínů od jemně růžové po fialovou. Letní svatba je plná lučního kvítí, máků nebo slunečnic určitě najdete i ubrousky s tímto vzorem. Podzimní svatba snese dekorace jako šípky, kaštany nebo dýně a svatbě v zimě dodají neopakovatelnou atmosféru šišky, cesmíny nebo jehličí. Skládání ubrousků je pak už jen na vaší fantazii, od klasické obálky až po efektní diamantový vzor. Pokud máte na stolech hořící svíčky, dejte pozor, aby svatební ubrousky nebyly příliš blízko jejich plamínkům.

Zdroj foto: SHP Group

Svatební bufet

Jídlo se na svatbách stává další dekorací a pochoutky pro hosty umí cateringové agentury proměnit doslova v umění. Nové zážitky na svatební hostinu vnesou svatební bufety v podobě barů (candy, čajové, guacamole, popcornové, sushi) nebo netradiční švédské stoly, které obsahují chléb, maso, ovoce, oříšky, sýry, čokolády, …

Zdroj foto: SHP Group

Sametové pohlazení

Tento materiál je horkým trendem nejen v interiérovém designu. Samet evokuje jemnost, honosnost a eleganci, takže si našel své místo i ve svatebních trendech na rok 2019. Jeho různé odstíny v podobě ubrusů a běhounů, doplněné o vázy, jmenovky a svícny, se budou objevovat po celou svatební sezónu.

Výběr místa

Neláká vás představa svatby na úřadě a hostiny v restauraci? Čím dál tím častějším místem na svatbu se stávají stodoly. Jejich rustikální nádech je oblíbený nejen jako místo hostiny, ale i obřadu samotného. V takovém prostoru vynikne svatební výzdoba, která kombinuje klasické s netradičním elegantní květy, svíčky v zavařeninových skleničkách, světelné řetězy na dřevěných trámech nebo Chiavari židle s vintage nádechem. Tyto ikonické a mezi nevěstami oblíbené židle byly navržené v roce 1807(!) a zhotovil je Giuseppe Gaetano Descalzi ve stejnojmenném italském městečku na pobřeží Ligurského moře. Dobrou zprávou je, že se dají i pronajmout. Svatební den tak s nimi může být o něco dokonalejší.

Zdroj foto: gingerray.co.uk

Zdroj titulní foto: Dmitry Zvolskiy/Pexels

See more articles in this category svadba svatba tipy trendy výzdoba
Další články

Vytvořte si luxusní výzdobu z papírových ubrousků

Sváteční období se pomalu vkrádá do našich domácností. Atmosféra sílí,...

Zjistit více

Zatočte s viry: Ochránce imunity hledejte v přírodě

Podzim se letos velmi netrpělivě přihlásil o slovo. Léto pořádně...

Zjistit více

Získejte z levandule to nejlepší

Poslední léta zaznamenáváme jakýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkům....

Zjistit více

Inspirujte se styly prostírání pro zahradní party

Kdo by nemiloval zahradní party nebo grilování? Léto je jako...

Zjistit více