Inspirujte se styly prostírání pro zahradní party

Kdo by nemiloval zahradní party nebo grilování? Léto je jako stvořené k trávení času s rodinou, přáteli a vychutnávání si dobrého jídla. V minulém článku jsme vám představili pár tipů, jak okouzlit vaše blízké a naplánovat si grilování beze stresu. Nyní se můžete inspirovat styly zahradního prostírání. Jednoduché, pěkné, a hlavně praktické. 

Než se dostaneme k samotným stylům, ohlédněme se nejdřív do minulosti. Kdy a kdo vlastně se zahradním prostíráním začal? Odpovědí je viktoriánské období Spojeného království. Právě královna Viktorie začala přijímat návštěvy ve své zahradě už roku 1860. Tehdy se to neslo ve snídaňovém stylu, tedy v čase ještě před obědem. Stejně tak proslulý je i anglický „čaj o páté“ a právě ten se stal tradicí ještě dřív, tedy kolem roku 1840. Se zmiňovaným čajovým rituálem přišla Anna, sedmá vévodkyně Bedfordu. Tak vidíte. Zahradní prostírání a stolování má přece královský šmrnc. 

Ubrusy versus bez 

Ubrus může být během grilovačky, oslavy nebo zahradní party velmi užitečný, ale i na škodu. Dejte si pozor, z jakého materiálu je ubrus vyrobený a o jakou příležitost jde. Na dětské oslavě oceníte například papírové ubrusy. Ty s motivem čtverce dokonce vyčarují pravou vesnickou atmosféru. Při jiných příležitostech můžete, samozřejmě, použít i elegantnější ubrusy ve světlých barvách, ale zamyslete se i nad tím, že krásný dřevěný stůl je někdy zbytečné zakrývat. Stačí jej pak jen jednoduše a rychle utřít mokrou hadřičkou nebo papírovou utěrkou. 

Ubrousky 

Při grilování si se skládáním ubrousků pro hosty vůbec nemusíte lámat hlavu. Vnější prostředí u vás doma si říká o jednoduchost a funkčnost, hlavně během letního odpoledne. Přinášíme vám i tak ale inspiraci v podobě detailů, které změní i to nejjednodušší uložení ubrousků v pěknou záležitost. Kombinujte příbor s květy, přírodními stuhami nebo zvolenou barvou. 

Buďte inovativní 

Chcete vaše hosty opravdu překvapit a blýsknout se něčím jiným? Vyměňte například tradiční talíře za desky ze dřeva, na kterých budete přímo podávat jídlo. Takovéto servírování známe hlavně z restaurací, ale jde o absolutně nenáročnou věc. Kouzlo spočívá i v tom, že každý kus dřeva je jiný, a tedy originálem, a jako správní hostitelé oceníte i funkčnost. Takové opracované dřevo jde snadno umýt a znova použít.

A nezapomeňte, že ze všeho nejdůležitější i tak je atmosféra, tak se při přípravě pohoštění u vás doma zbytečně nestresujte. Právě naopak, využijte svou kreativitu, zkombinujte naše tipy a určitě z toho vytvoříte něco překvapivého a pěkného. 

See more articles in this category zahrádka prostírání party tipy ubrousky
Další články

Vytvořte si luxusní výzdobu z papírových ubrousků

Sváteční období se pomalu vkrádá do našich domácností. Atmosféra sílí,...

Zjistit více

Zatočte s viry: Ochránce imunity hledejte v přírodě

Podzim se letos velmi netrpělivě přihlásil o slovo. Léto pořádně...

Zjistit více

Získejte z levandule to nejlepší

Poslední léta zaznamenáváme jakýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkům....

Zjistit více

Inspirujte se: 10 designů koupelny

Jaká je vaše vysněná koupelna? S obrovskou volně stojící vanou...

Zjistit více