Letní inspirace pro svatební prostírání

Dny jsou už teplé a začíná příjemné, ale hlavně vhodné období roku pro svatební hostinu v exteriéru. Dříve byl takovýto druh hostiny typický zejména pro anglo-americké státy. Dnes už se ale tento trend rozšiřuje i do dalších státu a čím dál více párů zvažuje svatbu venku. Nejen samotný obřad, ale i hostina tím nabírá na zvláštnosti nebo speciální atmosféře. Je ale dobré mít v rukávu i „plán B“, pokud by bylo počasí náhodou příliš nevyzpytatelné. 

Venku nebo vevnitř, pokud právě plánujete svatbu a všechny detaily kolem ní, vaši speciální pozornost si zaslouží i svatební prostírání. Samozřejmě, záleží na vašem vkusu a celkovém tématu, ve kterém se svatba ponese. Někteří z vás mají možná jasnou představu a všechno naplánované do nejmenších detailů. Jiní si nechají poradit a využijí služby floristky nebo vůbec svatební agentury. Dnes vám představíme pár inspirací, ve kterých se najde určitě každý z vás. Ať už jste romantická lesní víla, elegantní klasik, nebo jednoduše minimalista. 

UKLIDŇUJÍCÍ ZELEŇ 

Dlouhý pás ze zelených rostlin a květů dodá vaší výzdobě na výjimečnosti. Tento styl je vhodný pro páry, které jsou více orientované na přírodu a jednoduchost. Nebo jak už jsme se zmiňovali výše, všem lesním vílám. Zeleň můžete využít i v interiéru. Dny jsou ale už teplé, proto svoji krásu ukáže naplno hlavně v exteriéru. Určitě se poraďte se svojí floristkou o správné kombinaci květů a listů. Záleží na jejich typu, tvarech a barvě. Takovéto pásy jsou vhodné pro dlouhé stoly a pod zeleň s květy můžete klidně použít i ozdobné středové pásy. 

VZORY 

Posouváme se dál a jednoduchost nahrazují vzory. I zde se ale můžeme držet elegance a pracovat s nimi nenápadně. Vzory jsou v menších obměnách trendy každou sezónu, záleží jen na vás, po čem právě sáhnete. Konkrétním vzorem, mezi které patří například i krajka, se můžete přiblížit zvolenému stylu. Vaše prostírání se tak může nést v staroanglickém i volném garden stylu. V závislosti na typu stolů (okrouhlých nebo dlouhých) můžete použít i středové pásy. 

MINIMALISMUS 

Minimalismus je hitem hlavně posledních let, kdy se nejen z našich příbytků, ale i oslav vytrácejí „zbytečné věci“. Tento styl zašel až tak daleko, že v pojetí svatebního prostírání ladíte všechno do jedné neutrální barvy. Na stole vznikne už na první pohled pořádek, prostor a lehkost. Přidejte květy, zajímavě složené ubrousky a máte krásu v podobě minimalismu, která nemůže překážet snad nikomu.

Jak se říká, sto lidí – sto chutí. Každý z nás má určité preference a vkus, ale myslete na to, že letní sezóna začíná a i tento fakt se může podepsat na vaší svatební výzdobě. Ať už bude vaše svatba s 15, nebo 200 hosty, může být stejně tak krásná. 

Přečtěte si další články z této kategorie: svadba stolování ubrousky inspirace leto
Další články

Vytvořte si luxusní výzdobu z papírových ubrousků

Sváteční období se pomalu vkrádá do našich domácností. Atmosféra sílí,...

Zjistit více

Zatočte s viry: Ochránce imunity hledejte v přírodě

Podzim se letos velmi netrpělivě přihlásil o slovo. Léto pořádně...

Zjistit více

Získejte z levandule to nejlepší

Poslední léta zaznamenáváme jakýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkům....

Zjistit více

Slzy smutku i štěstí

Každé nově narozené miminko započne svůj život pronikavým pláčem. V...

Zjistit více